Kubki reklamowe termiczne – jak wybrać idealny produkt tego typu?

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki to ponadczasowe prezenty reklamowe, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, stanowić doskonałą alternatywę dla długopisów czy koszulek. Coraz częściej spotkać można się z ich wersją termiczną, która doskonale sprawdza się poza domem. Takie kubki są zarówno praktyczne, jak i efektowne. Umieścić można na nich logo firmy, jej slogan reklamowy czy adres strony internetowej. Dostępne są one w rozmaitych wielkościach. Do ich produkcji stosuje się różnego rodzaju materiały. Czym powinien charakteryzować się idealny kubek termiczny?W jaki sposób działają kubki reklamowe termiczne? Tego typu produkty są w stanie utrzymać temperaturę wlanej do nich kawy czy herbaty przez określony czas, który zależy od rodzaju naczynia. Jest to zasługa ich specjalnej konstrukcji. Kubki termiczne posiadają grube ścianki skutecznie chroniące przed utratą ciepła. W przypadku produktów wysokiej jakości, między ściankami zlokalizowana jest próżnia, która to w znaczący sposób zwiększa termiczne właściwości naczynia sprawiając, że zewnętrzne ścianki kubka nie nagrzewają się, przez co nie oddają ciepła do otoczenia. Skutek – idealna temperatura napoju przez cały dzień.

Kubki reklamowe termiczne występują w kilku różnych wersjach. Pierwsza z nich to kubki, które są całkowicie szczelne. Mają one dwie ścianki, między którymi znajduje się próżnia. Takiem produkty mogą mieć całkowicie otwierane wieczko lub ustnik. Pierwsze z rozwiązań, zarówno swoim wyglądem, jak i konstrukcją, przypomina nieco termos. To rozwiązanie bardzo wygodne oraz bezpieczne. Sprawia ono, że napój nie wypłynie z kubka, bez względu na to, ww jakiej pozycji się on znajduje. W przypadku napojów z ustnikiem mamy do czynienia z mniejszymi stratami ciepła w czasie picia. Zastosowanie specjalnego mechanizmu sprawia, że po zwolnieniu ustnika kubek powraca do 100% szczelności.

Kubki reklamowe termiczne szczelne częściowo posiadają dwie ścianki, lecz bardzo rzadko występuje między nimi próżnia. Brak całkowitej szczelności dotyczy tutaj także pokrywki, a co za tym idzie – taki kubek transportować można wyłącznie wieczkiem do góry. W przeciwnym wypadku dojdzie do rozlania znajdującego się w nim napoju.